Fenerbahçe Aylık Resmi Dergisi Röportajlarım
 • Coşkun Özden/Fenerbahçe Aylık Resmi Dergisi Haziran 2006 - 16/12/2009
 •  

   

   

  AYAĞIM KIRIKTI FENERBAHÇE! DE SÖZLEŞMEM DEVAM ETTİ....
   
    

    Röportaj süresince bir yandan bizi dinleyen, bir yandan işlerini titizlikle takip eden Adalar Belediye Başkanı Sayın Coşkun Özden de koyu Fenerbahçeli. Geçmiş yıllarında Fenerbahçe Spor Kulübü’nde de futbol oynamış olan Coşkun Özden şu an Adalar Belediye Başkanı olarak hizmet veriyor. Büyükada havasıyla, temiz denizi, çevre temizliği ve yapılan yeni kültür sanat etkinlikleriyle önümüzdeki yaza hızla hazırlanıyor.

   

  Başkanın nasıl Fenerbahçeli oyuncu olduğunu sorduğumuzda ise; “1976- 77 senesinde Gedikpaşa’da oynuyordum. Aynı dönemde Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile futbol oynuyorduk. Başbakanımız İETT’de oynuyor, ben de Gedikpaşa’da oynuyordum. İstanbul finallerinde karşılaştık. İstanbul finallerinde İETT  takımı 1. oldu. Biz, 2. olduk. Daha sonra Fenerbahçe takımı bizi beğendi. O zaman antrenör rahmetli Kalokoviç’ti. Bizi çok beğendi. Gedikpaşa’dan 5 kişiyi transfer etti. Ben, Bahri, Halit, İsmail, Yaşar. O sırada Amatör Milli Takıma çağrıldım. Maalesef orada ayağım 3 yerden kırıldı.

  Buna rağmen sağ olsunlar, Fenerbahçe Kulübü ayağım kırık olmasına rağmen benimle anlaşma imzaladı. Bu çok önemli bir vefa örneğidir. Hatta o zamanlar “Fenerbahçe kırık ayaklı Coşkun’u altıparmak gibi transfer etti” diye yazılar basında yer aldı. Arşivlerde resimler halen vardır. Dört ay ayağım alçıda kaldı. Çok uzun sürdü. O zamanki tıp onu gerektiriyordu, herhalde biraz da yanlış tedaviler olmuştu. Daha sonra Aralık, Ocak gibi ayağım iyileşti. Çok zor da olsa antrenmanlara başlayabildik. Yavaş, yavaş tabii. 24 kişilik kadrodaydım. Oynamaya başladık. Ama maalesef sezon biterken ayağım iyileşmeye başladı. Ve bir sonraki sezonda Fenerbahçe’de kalmadık. Yanlış bir iş yaptık, Vefa’ya transfer olduk. Gittik.

  Benim için büyük hataydı. Fenerbahçe’de kalmaya devam etseydim; muhtemelen o sene belki de direkt oynayacaktım. Diğer arkadaşların hepsi oynadılar. Yanlış bir karar, kader, kısmet belki.

  - Taraftarlarımıza mesajlarınızı alabilir miyiz?

  Fenerbahçe taraftarı gerçekten muhteşem. Tabii ki bu seneki şampiyonluğu kaçırmak taraftarımızı üzmüştür ama zannediyorum önümüzdeki sene özellikle 100. yılda bütün branşlarda çok ciddi bir başarı gösterecektir. Gerçekten muhteşem bir taraftar, muhteşem bir stat, her gittiğimizde tüylerimiz diken diken oluyor. Gerek seyircinin tezahüratı, gerek sahadaki ambiyans, müthiş. Fenerbahçe Spor Kulübümüzün ben Avrupa’da da başarılı olacağına inanıyorum. Bu kulüp, bu seviyeye gelmiştir. Gerçekten Aziz Yıldırım Bey’in de bu kulübe çok büyük katkıları oldu, olmaya da devam edecektir. Kulübümüz yeni bir kongreye gidiyor. Kulübümüz için hayırlı olsun diyorum. Yine kulübümüze taraftarımıza layık bir yönetim oluşacaktır. Ve bu büyük başarılar devam edecektir.


  - Maçları izlerken tepkileriniz?

  Çok fanatik tepkilerim yok. İyi oynayanı alkışlamak gerekiyor. Seyircinin, taraftarın ve bütün Türkiye’deki futbol camiasının fair play kurallarına uygun centilmence bir mücadeleyi artık istemesi gerekiyor. Spor müsabakalarının bir eğlence, bir şov olduğunu kabul etmek lazım. Bunun dışındaki görüntüler artık Avrupa Birliği’ne aday olan bir ülkeye yakışmaz. Hangi kulüp olursa olsun yakışmıyor. Zaman zaman bu tip çirkin olayların içine düşülüyor. Temennimiz tüm kulüplerin bunu çok iyi değerlendirmesi. İnsanlar yaralanıyor. Zaman  zaman ölüyor. Bunlardan eser kalmamalı.


  - Fenerbahçe Dergimizi nasıl buluyorsunuz?

  Zaman zaman  okuyorum. Muhteşem. Tirajı da çok yüksek bir dergi başarılarınızın devamını diliyorum. Bundan sonra daha titizlikle takip edeceğim.


  - Adalarda bizi ne gibi değişimler bekliyor?

  Adalar çok ciddi bir değişim yaşıyor. Çok ciddi projeler hayata geçti. Özellikle doğal gazın adaya gelmesi İSKİ’nin altyapılarının içme suyu, yağmur suyu, atık su olarak yapılması, Maltepe İskelesi’nin yapılması, adalardaki arıtma tesislerinin gündeme gelmesi, bunlar yapılan ve devam eden projeler. Görünüm projeleri var, bunlar da adalarımızı çok ciddi bir şekilde değiştirecek. Çok farklı bir mozaiğe hitap eden bir ilçeyiz. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan en önemli pencerelerinden bir tanesi gayrimüslimiyle, müslümanıyla birlikte barış ve sevgi içinde yaşayan bir yer. Sanatçısının, yazarının, sporcusunun fazla olduğu bir yer. Çok önemli bir kültür beşiği. Burayı geliştirmek için elimizdeki bütün güçle gayret ediyoruz.
  Herkese başarılar diliyorum. Hepinizi Adalarımıza bekliyoruz.

   

  Fenerbahçe Aylık Resmi Dergisi:  2006 Haziran   röportaj:Sibel Kurt
  Fotograflar:Serkan Hoşgör
  Site Haritası
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi1
  Bugün Toplam31
  Toplam Ziyaret210619
  Resimler
  Yazılarım
  8 Mart Kadınlar günü Organizasyonu