Fenerbahçe Aylık Resmi Dergisi Röportajlarım
 • İbrahim Tatlıses/Fenerbahçe Aylık Resmi Dergisi Şubat 2008 - 16/12/2009
 •  

   

   Tatlıses’in Acı Tatlı 90 Dakikası  

   

    Şükrü Saracoğlu Stadı, tarih 16.01.2008, saat 20.00… Fortis Tükiye Kupası maçı için  Fenerbahçemiz bu kez de Şanlıurfaspor’u ağırlayacaktı. Rakip tribün hıncahınç sarı-yeşil taraftarlarla doluydu. Maç başlamadan önce her iki takım taraftarları birbirlerini alkışlıyordu. Stat Müdürlüğü aracılığı ile çay ve kahve ikramları yapılıyor, rakip taraftarların çok büyük bir bölümü aynı zamanda da Fenerbahçeli olduğundan, herkesin yüzü gülüyordu. Federasyon ve kulüp yetkililerimizin de uygun görmesiyle, sarı-yeşilli konuklarımız, tribünün alt kısmına kadar inerek sahaya ve oyunculara daha yakın bir yerden maçı izliyordu... En sonunda beklediğimiz konuğumuz geldi. Sayın İbrahim Tatlıses…

   

  Çoğu Şanlıurfasporlu taraftarların gönlünde Fenerbahçe de olduğu gibi Sayın İbrahim Tatlıses de sarı laciverde gönlünü vermişti. Çok koyu bir Fenerbahçeli olduğunu bilmeme rağmen, maç esnasında; “Hangi takımı tutuyorsunuz İbrahim Bey?...” diye sorduğumda “Gözümü açtığımdan beri Fenerbahçeliyim, ama bugün direk Şanlıurfasporluyum, sanki hiç Fenerbahçe’yi tanımamışım. Bu maç biter sonra tekrar Fenerbahçe’me dönerim” diyordu.

  Söz konusu sarı-yeşil oldu mu işler değişiyordu… Tüm Şanlıurfalı dostları oradaydı. Bu iki takım karşı karşıya geldi mi o gün İbrahim Tatlıses için hem acı hem de tatlı bir gün oluyordu.

  Tabii ki en büyük dileği Turkcell Super Lig’de de sarı-yeşili görmekti.

   

   

  Maçın ilk yarısında ilk gol Şanlıurfaspor’dan geldiğinde İbrahim Tatlıses büyük bir heyecanla “Golümüz şaheser, kaleci düşünemedi topun oraya geleceğini,” diye sevincini dile getirdi.

  Maç 3-2 Fenerbahçe’nin galibiyetiyle bitmesinden hemen sonra Fenerbahçe Aylık Resmi Dergimize verdiği mini söyleşide içi biraz buruktu.

   

  “Maç boyunca Fenerbahçeli olduğumu unuttum. Yenmeyecek goller yedik… Şaşırdım valla herkesi çıkarmışlar sahaya, Şanlıurfaspora karşı… Edu var, Roberto Carlos var, Aurelio, Vederson, Kezman var… Bari oldu olacak Alex’i de çıkartsalardı… Koyu Fenerbahçeliyim ama Şanlıurfaspor yenildi mi çok üzülüyorum.

  Şimdi maç bitti. Artık bir Fenerbahçeli olarak önümüzdeki maçlara bakıyoruz.

  Bu sezon kıran kırana geçecek. Ligde ilk 4’ün çekişmeli maçları olacak olmasına ama Fenerbahçe çekip çıkaracak şampiyonluğu. Şampiyonlar Ligi’nde de tur atladık. Bunu çok iyi değerlendirmeliyiz… Yolumuz hem uzun, hem kısa… Takımımızın bu kadroyla başarılı bir şekilde yola devam edeceğine eminim. Taraftara diyeceğim ise: Sakin olsunlar, takımlarını desteklesinler, büyük takımın taraftarı büyük düşünmeli…”
  Site Haritası
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi1
  Bugün Toplam19
  Toplam Ziyaret210000
  Resimler
  Yazılarım
  8 Mart Kadınlar günü Organizasyonu