Fenerbahçe Aylık Resmi Dergisi Röportajlarım
 • Murat Dalkılıç Fenerbahçe Aylık Resmi Dergisi Ağustos 2014 - 18/01/2022


 • Murat Dalkılıç: İyi ki Fenerbahçeli Olmuşum…

   

             Murat Dalkılıç’la röportajımızı Kuşadası’nın en ünlü mekanı Jade Beach Clup’ta gerçekleştirdik.  Jade Clup o gece Fenerbahçe’nin şampiyonluk kutlaması için ev sahipliği yapacaktı. Şüphesiz bu eşsiz gecenin önderliğini Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği kurucu başkanı Tibet Özer yapıyordu. Açıkça söylememi isterseniz Murat Dalkılıç’ın Fenerbahçeli olduğunu bilmiyordum. Onu Benifica- Fenerbahçe maçında attığı tweet ile öğrendim. Tweette “ Teşekkürler sahada canla başla çalışan yürekli adamlara “ yazıyordu. Ayrıca Fenerbahçe’nin Portekizli yıldızı Raul Meireles kupa maçı sonrasında takım otobüsünde Murat Dalkılıç’ın şarkısı Kader’i dinlemesi ve söylemesi sosyal medyada da büyük yankı uyandırmıştı. Sevgili Murat Dalkılıç ise bunu öğrendiğinde “Ağzına sağlık çok güzel söylemiş, kendisiyle düet yapmak istediğini belirtmişti. Bunlar çok güzel akılda kalan anlar… İyi ki Fenerbahçelisin Murat Dalkılıç…  

   Benim totemim: gol yediğimiz zamanlar hemen loca değiştiriyorum.

   Fenerbahçe uzun zamandan beri kenetlenmeye ihtiyacı vardı. Bu şampiyonluk bu kenetlenmeyi sağlamış oldu.

     

   Murat Dalkılıç 1983 İzmir doğumlu.  Kuşadası’nda orta öğretim yıllarında basketbolcu olmaya karar verdi. Sonraları ilk müzik grubunu on beş yaşında kurdu. Türkiye'de sahne programlarına devam etti. Aynı zamanda Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. İlk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla çıkışını gerçekleştirdi. Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükseldi. 2009 yılında La Fontaine şarkısıyla başarısını devam ettirdi. 2010 yılında çıkardığı Merhaba albümü ile büyük beğeni kazanmıştır. Albümden Külah, Kıyamadım İkimize, Merhaba Merhaba, " Dönmem" adlı parçalara klipler çekmiştir ve şarkılar listelerde başarıyla yer almıştır. 2011 yılında Hepsi grubu ve Volga Tamöz ile beraber Şık Şık parçasına düet yapmıştır. 2012 yılında çıkardığı Bir Güzellik Yap adlı albümüyle başarı yakalamıştır. İlk klipi Bir Güzellik Yap adlı parçaya çekmiştir. Parça uzun süre listelerde 1 numara olarak kalmıştır. Youtube da 20 milyon kere tıklanmıştır. Başarısını "Kade"r şarkısıyla devam ettirmiştir. Daha sonra "Lüzumsuz Savaş" adlı şarkıyla listelerde yine uzun süre 1 numarada kalmayı başarmıştır.  2014 yılındaysa “Daha Derine” albümüyle müzik dünyasında daha çok seneler başarıyla devam etmeyi hedefliyor… Biz de Fenerbahçe ailesi olarak başarılar diliyoruz.

  -         Nasıl Fenerbahçeli oldunuz?

    Aslında ben çocukken Beşiktaşlıydım. Dedem koyu bir Beşiktaş taraftarıydı. Dedem benim hayatımdaki en önemli insandı. Beni o büyüttü. Daha sonra Feyyaz Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye transfer oldu. Ben de Fenerbahçeli olma kararı aldım. Bir de o dönemde Fenerbahçe maçı vardı. 5-0 yenmesi beni çok etkilemişti. Gururlandırmıştı.

  -         Maçlara gelebiliyor musunuz?

  Maçlara beraber çalıştığım arkadaşlarım menajerim hep Fenerbahçeli olduğundan fırsat buldukça gelmeye çalışıyorum.

  -         Totemleriniz var mı?

  Benim totemim gol yediğimiz zamanlar hemen loca değiştiriyorum.

  -         Şampiyonluğumuzla ilgili neler söylemek istersiniz?

  Fenerbahçe’nin uzun zamandan beri kenetlenmeye ihtiyacı vardı. Bu şampiyonluk bu kenetlenmeyi sağlamış oldu. Aslında Fenerbahçe hep ilklerin takımı olduğundan dolayı ve hep bizleri örnek alan diğer takımlar olduğundan dolayı vizyonu geniş bir yönetime ve vizyonu geniş bir taraftara sahip olduğumuzdan dolayı çok gurur duyuyorum. Açıkçası ileride ben de Fenerbahçe Spor Kulübü’ne dahil olarak kongre üyesi olmak istiyorum.

  -         Sporla birebir ilginiz oldu mu?

  Daha önceleri basketbol oynadım. Kuşadası ve İzmir’de oynadım. Fakat yerel yönetim desteği olmadığından dolayı basketbol takımı kapandı. Şimdi müzikle ilgileniyorum.

  -         Müzik eğitiminiz hangi müzik aletiyle başladı, şimdi ne gibi çalışmalar içindesiniz?

  Küçükken piyano eğitimi almıştım. Bu nedenle küçük bir açık kapı olduğundan dolayı Kuşadası’nda müzikle uğraşıyordum. Bestelerim var. Fakat pop-rock tarzım olsun istiyorum.

  -         Müzik Türkiye’de istenen yerde mi?

  Türkiye’de müzikle ilgili son zamanlarda pek bir şey yapılamıyor. Bu nedenle faturası ne yazık ki direkt biz sanatçılara kesiliyor. Onun için çok dikkatli hareket etmemiz gerekiyor.  İşimize pek odaklanamıyoruz. Türkiye müzik endüstrisi dünya piyasalarına göre kendi ülkesinde en çok kendi müziğini dinleyen tek ülkeyiz diyebilirim. Bu konuda dünya standartlarını yakaladık diyebiliriz. Türkiye’deki bir popstar yurt dışında dahi dinlenebilir hale gelmiştir. Türkiye’de yeni çıkan müzikleri özellikle pek dinlemiyorum. Ancak Mor Ötesi Şebnem Ferah, Bülent Ortaçgil, MFÖ dinlerim. Yabancıların hepsini dinliyorum, takip ediyor ve örnek alıyorum. Phill Collins, Bruce Springsteen en beğendiklerimdendir.

  -         Taraftarlara mesajınız?

  Statlara gittiğimde yurt içi ve yurt dışında inanılmaz bir taraftarımız var. Hep böyle olsun istiyorum. Fenerbahçe ile alakalı her şeyden gurur duyuyorum. Ve hala tüylerim diken diken oluyor. İyi ki Fenerbahçeli olmuşum.

  -         Dergimiz hakkındaki düşündükleriniz?

  Fenerbahçe Dergisi’ne üyeyim ve çok memnunum.

  -         Kuşadası’nda Fenerbahçe Taraftarlar Derneği Başkanı Tibet Özer’e de dernekle ilgili bir soru yönlendirmek istedik.  Kendisinin tüm Kuşadalılardan isteklerini dile getirdik…

  Öncelikle olarak bu önemli günümüzü, Dünya Fenerbahçeliler Günü’nü kutluyorum. Kuşadası’nda büyük ihtiyaç duyulan derneğimizin kuruluşunu da bu önemli günde gerçekleştirmiştik. Geniş tabanlı ve çok katılımla bir dernek hedefliyoruz. Ses getiren sosyal projelere imza atacağız ve Kuşadası’nda var olan Fenerbahçe sevgisini daha da geliştireceğiz ve bu potansiyeli değerlendireceğiz. Tüm Fenerbahçe taraftarlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Her şey Fenerbahçe için olacak…

  -            Site Haritası
  Ziyaret Bilgileri
  Aktif Ziyaretçi1
  Bugün Toplam31
  Toplam Ziyaret210619
  Resimler
  Yazılarım
  8 Mart Kadınlar günü Organizasyonu